سفارش تبلیغ
صبا
دنیای کامپیوتر و شبکه
   مشخصات مدیر وبلاگ
 
    آمارو اطلاعات

بازدید امروز : 8
بازدید دیروز : 10
کل بازدید : 109755
کل یادداشتها ها : 320

نوشته شده در تاریخ 88/6/26 ساعت 3:52 ص توسط مانوک


                                                                به نام خداوند بخشنده مهربان

SuperTux یـک بـــازی کلاسیک دو بعدی است که از بازی معروف و جذاب SuperMario شبیه سازی شده است. اولیــن سری SuperTux که در دوم ماه می سال 2004 منتشر شد، دارای ? دشمن مختلف ، ?? مـــرحـــله، پشتیبانی از OpenGL، پشتیبانی از ورودی‌های صفحـــه کلیـــد و دســته بــازی، موزیـــک جــــدیــد و گرافیک منحصربـه‌فرد همراه با داستانی کوچک می‌باشد.
تهیه و تـــدارک اولین سـری از بازی
SuperTux و قرار دادن مرحله‌های نسبتا طویل با حجمی کم در آن باعث این شد که سایت happypenguin.org کــه یـــک سایت تخصصی بـازی در مورد لینوکس می‌باشد، SuperTux را بازی ماه March در سال 2004 معرفی کند
همچنین وجود صفحه وب توسعه دهندگان در بخش اولیــن قسمـت SuperTux به طور کاملی توانست تا طرح و فکرهای دیگری از توسعه دهندگان را برای خود جمع‌آوری کند، تـــا بعـدها با به روز رسانی‌های بیشتر SuperTux، به محبوبیت آن بیفزاید.(1)

همه چیز از قبیل گرافیک، افکت‌های صوتی و... در SuperTux از کتابخانه‌های آزاد استفاده کـــرده یـا از ابتدا نوشته شده است. و همه چیز با در نظر گرفتن گذشت زمانی کوتاه از ارائه اولین نسخه‌ی آن به نسبت بسیار عالی پیشـــرفـت کرده است. SuperTux به طور کاملا رایگان قابل نصب بوده و از مجوز آزاد استفاده می‌کند.

خصوصیات بازی

SuperTux در آخرین نسخه‌ی خود که چـــند وقت پیش ارائه شـده  همراه با بازی، level editor آن را هم ارائه کرده است. این خصوصیت برای این بازی بـــا زمان کوتاه انتشار آن، یـــک مزیت برتر شناخته می‌شـــود. در ایـن قسمت، شما می‌توانید مـراحلی را ساخته و خود، آنها را به ثبت برسانید.
برای به ثبت رساندن مراحلی که ساخته‌اید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.خصوصیت دیگر که در این بازی رعایت شده اســـت، منـــوی Option تقریبا کامـل آن است. در منوی تنظیمات SuperTux شما قادر هستید تا میانبر های صفحه کلید خود را تغییر دهــید، پشتیبانـی از OpenGL، صدا و موزیک، FPS و fullscreen را فعال و غیرفعال کنید.
در
SuperTux شــما در حــیــن بــازی فقط با صفحه کلید سروکار دارید و از چهار کلید مکان‌نما برای حرکت به جلو، عقب، نشستن و پریدن و با کلید کنترل ســمت چپ برای شلیک گلوله‌ی آتشی و دویدن استفاده می‌کنید. دقت داشته باشید که این تنظیمات به صورت پیش گزیده بوده و قابلیت تغییر را دارند.

منبـــــع


داستان بازی

در یـک صبح بهاری که آفتاب، ملایم به سطح زمین می‌تابید، تــاکـس خودمان و معشوقه‌اش برای گذراندن روزی خوب به پیک نیک در روی یخ‌های قطب سفر کــردنــد. آن دو کـه پس از خوردن چند ماهی چاق و چله به استراحت پرداخته بودند متوجه سروصدایی از پشت بته‌ها شدند. ناگهان کسی بیرون پرید و... تاکس احساس خواب آلودگی کرد...زمانی که از خواب برخواست متوجه این شد که penny ناپدید شده است. در این حین نامه‌ای به طرف او پرتاب شد:
«ما
penny خوشگل تو را دزدیدیم!! و تـــو برای نجات دادن او از دست ما باید به طرف قلعه ما حرکت کنی. قلعه‌ای که در راه آن سربازان ما با تو مقابله می‌کنند ... و تو شانسی نداری.
از اینجاست که کار شما شروع شده و بــاید تاکس را مرحله به مرحله همراهی کنید تا راه قلعه را طی کرده و penny را نجات دهید.
اجرای بازی
در این بازی شــما نیاز به فکر کردن و حـــل معما ندارید. همـه چیز فقط بسته به عکس العمل شماست. کل بازی اعم از نابود کردن دشمنان، فرار از آنها و بالاخره به پایان رساندن مراحل همه بسته به نوع پرش شما می‌باشد! پرش معمولی به اندازه ی چهار خانه از ضلع‌هایی است کـه در بـــازی به کار رفته. امـا پرش همراه با دویدن تبدیل به پنج خانه می‌شود.
پرش عادی و با دویدن!
همچنین برای کشتن دشمنان از روش های متفاوتی استفاده می‌شود. گلوله‌های بــرفی بــه جـــز نـــوع مـیـــخـی آن و کریستال بـا پرش روی سرشان از بـیـن می‌روند. بـــرای از بین بـردن بلوک یخی هم حدود ? بار نیاز به پریدن روی سر آن دارید! فنر پرنده و گلوله‌ی برف میخی فقط با گلوله های آتشی از بین می‌روند. و بـالاخره نابودی کلیه دشمنان به وسیله پرتاب بلوک یخی حتمی است. (به شرط برخورد)
روش‌های نابود کردن دشمنان!
تیم SuperTux صفحه‌ای در وب را بـه طراح های مراحل این بازی اختصاص داده است و در آن اطلاعاتی از قبیل چگونگی استفاده از level editor و چگونگی ساخت مراحل را آموزش داده است!
دانلود SuperTux
SuperTux به طـــور کاملا رایگان بوده و تحت مجوز LGPL ارائه می‌شـــود. همچنین نسخه نصـاب آن برای سیستم عامل های لینوکس و اپل و ویندوز تــعبــیه شده است. اما قابل توجه است که نسخه 0.1.3 آن فـقـــط بــرای لینوکس منتــشر شده است
برای نصب در دبیان/Ubuntu این دستور را داخل خط فرمان خود تایپ کنید و یا از Synaptic استفاده کنید:
# apt-get install supertux
برای نصب در توزیع gentoo در خط فرمان خود تایپ کنید:
# emerge supertux
برای نصب در توزیع Arch linux
از [2] دانلود کنید. و یا در خط فرمان خود تایپ کنید:
$ pacman -Up supertux-0.1.3-1.pkg.tar.gz
برای دانلود نصاب X86 آن از [3] دانلود کنید. و برای هر سیستم دیگری source کد آن را از [4] دانلود کنید. برای نصب نسخه های قبلی و یا نصب بر روی سیستم عامل های دیگر از [5] دانلود کنید.

 

   پیام رسان 
+ خدای عزیز! هیچ فکر نمی‌کردم نارنجی و بنفش به هم بیان. تا وقتی که غروب خورشیدی رو که روز سه‌شنبه ساخته بودی، دیدم، معرکه بود.+ آخرعاقبت میر ماسون در حصر خانگی+ بوسه بر آب+ نامردی در حد+ امام خمینی(ره): در تمام دنیا در بین رئیس جمهورها و سلاطین و امثال اینها، یک نفر را مثل آقای خامنه ای پیدا کنید که متعهد به اسلام باشد، پیدا نمی کنید آقای خامنه ای یک نعمتی است که خدا به ما داده است.(صحیفه نور)+ تولدت مبارک دوست خوبم

+ سلام بر شما
طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ